Kvalitní stafordšírský teriér na prodej - Nový přírůstek do rodiny?

Stafordšírský Teriér Prodej

Přehled plemene stafordšírský teriér

Stafordšírský teriér je plemeno s krátkou, hustou a lesklou srstí, která může být různých barev včetně červené, modré, černé nebo bílé. Jsou to středně velcí psi s kompaktní a silnou postavou. Mají charakteristické široké hlavy s krátkými ušima a silnými čelistmi. Tito psi jsou známí svou odvahou, loajalitou a ochranitelským instinktem vůči své rodině. Stafordšírští teriéři jsou také inteligentní a energičtí psi, kteří potřebují dostatek fyzické aktivity a mentální stimulace pro správný rozvoj.

Důležité informace o chovu a péči

Stafordšírský teriér je inteligentní a oddaný pes, který vyžaduje dostatek pohybu a stimulace. Je důležité věnovat mu dostatek času na cvičení a socializaci od mládí. Péče o srst zahrnuje pravidelné kartáčování a koupání podle potřeby. Dbejte na pravidelnou návštěvu veterináře pro očkování, odčervení a kontrolu zdraví. Krmte ho kvalitní stravou odpovídající jeho věku a aktivitě. Vhodné je také poskytnout mu vhodné hračky a pelíšek pro pohodlný odpočinek.

Bezpečný nákup štěněte od ověřeného chovatele

Při nákupu štěněte stafordšírského teriéra je klíčové vybrat ověřeného a zodpovědného chovatele. Ověření chovatelé mají obvykle registrovanou chovatelskou stanici a dodržují standardy péče o zvířata. Doporučuje se osobní návštěva chovatelské stanice, kde si můžete prohlédnout podmínky, ve kterých štěňata vyrůstají. Důležité je také zkontrolovat očkování, čipování a průkaz původu štěněte. Vyhněte se nelegálním prodejcům a internetovým inzerátům bez dostatečného ověření.

Zákonem stanovené povinnosti při prodeji zvířat

Při prodeji stafordšírského teriéra je důležité dodržovat zákonem stanovené povinnosti. Chovatel musí mít platné povolení k chovu psů a štěně musí být očkované, čipované a pravidelně odčervené. K novému majiteli musí být vydán kupní smlouva obsahující veškeré informace o štěněti, jeho původu a zdravotní historii. Dále je nutné zajistit předání průkazu původu a dalších potřebných dokladů. Při prodeji je také třeba respektovat 14denní lhůtu na vrácení zvířete v případě závažného onemocnění nebo genetické vady.

Jak zajistit pohodlný přechod nového člena do rodiny

Pohodlný přechod nového člena do rodiny je klíčový pro úspěšnou integraci stafordšírského teriéra. Je důležité vytvořit mu bezpečné a přívětivé prostředí, kde se cítí součástí rodiny. Postupně zvykejte štěně na nové prostředí, rutiny a pravidla domácnosti. Poskytněte mu dostatek lásky, pozornosti a trpělivosti. Dbejte na jeho sociální interakce s lidmi i jinými zvířaty. Pravidelná výchova a trénink budou klíčem k harmonickému soužití s novým členem rodiny.

Publikováno: 27. 02. 2024

Kategorie: zvířata

Autor: Tomáš Nový

Tagy: stafordšírský teriér prodej | prodej zvířat